.

.

Јокохама Адван Неова АД08Р Гума Со Високи Перформанси - 225 40Р 88В Одговара: Тојота Корола ле, 2017-Шевролет Круз Дизел

Јокохама Адван Неова АД08Р Гума Со Високи Перформанси - 225 40Р 88В Одговара: Тојота Корола ле, 2017-Шевролет Круз Дизел

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Наречена како следната генерација на легендарни перформанси Е Гумите Јокохама Адван Неова АД08 Р со целосно ново соединение инспирирано од трката за да обезбеди повеќе зафат и да го подобри управувањето со сувиот и влажен пат. Дизајнирани да ги направат возењата побрзи, Гумите Јокохама Адван Неова АД08 Р се нашата најбрза гума досега комбинирајќи трки и наука за да испорачаме невидени перформанси. Идеални за возачи кои имаат страст за брзо и забавно возење, овие летни гуми се специјално развиени за спортски автомобили, спортски купеа и седани за изведба. Засилен за повисок индекс на оптоварување. Удобност при возење како седан и ракување за ВАШИОТ ТЕРЕНЕЦ. Дизајниран за подолг животен век на шарите. Цврстото централно ребро ги подобрува можностите за управување. Аголните жлебови и паметната шема на шарите ги подобруваат перформансите на сопирање и ракување. 225/40Р18 88В.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата