.

.

Монтгомери Гентри-Периферија-ЦД

Монтгомери Гентри-Периферија-ЦД

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

2019 ослободување од земјата дуо. Периферијата ги испорачува последните песни снимени пред трагичното поминување На Троја Гентри. Албумот го означува враќањето на мулти-платинестиот звук со потпис на јужниот рок и го продолжува музичкото наследство на наградуваната група. Веќе собирајќи одлични критики од големите медиуми како Што се Ролинг Стоун, Билборд, Списание За Гитаристи и Звучи Како Нешвил, баритонот на Еди Монтгомери со грубо издлабување во комбинација со неверојатниот опсег На Гентри и мазниот вокал блескаат насекаде.Албум Песни1. Периферии2. Реката Земи Ме3. Што Ќе Правам Со Остатокот Од Мојот Живот4. Никогаш Не Било Ништо Друго5. Никогаш Нема Да Го Напуштиш Харлан Жив6. Кралот На Светот Ф/Стив Вај7. Џо Шест-Пак8. Нели (20 Години Хитови Верзија)9. Шејки Терен (Ф/Рони Милсап)10. Се тркалаат Со Мене (20 Години Хитови Верзија)11. Добри Ол ' Момчиња (Војводи На Опасност Тема Од Вејлон : Музиката Во Том 2) Монтгомери Гентри-Периферија-ЦД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата