.

.

Еко Мат За Деца-Усогласување

Еко Мат За Деца-Усогласување

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Меритју Еко Јога Мат За Деца е совршен за млади почетници. Оваа зелена, биоразградлива, погодна за деца мат е одлична за јога, вежбање, време за играње и многу повеќе! Дизајниран специјално за вежбачи на тренинг, рацете и стапалата наоѓаат соодветно усогласување во лаците и круговите стратешки поставени на подлогата. Тој е Еколошки-направен од Поли Еколошка Смола (ПО), нетоксичен материјал за храна. Ослободени од токсини, тешки метали и фталати. Заштитете ги децата од тврди површини за време на вежбање и играње, оваа подлога е амортизирана за удобност со зафатена, нелизгачка површина за побезбедно вежбање. Исклучително издржлив, нелизгачки, водоотпорен и заштитен од сонце. По долгогодишна употреба, закопајте подлога во почва и подлога ќе се разградат по 6 месеци. Изработени од иновативни, безбедни за бебиња по материјал. Боја : Зелена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата