.

.

Nongshim naengmyeon ладни тестенини со сос од гухуџанг сос Рамјун Супа од супа, 5.6oz 6ct

Nongshim naengmyeon ладни тестенини со сос од гухуџанг сос Рамјун Супа од супа, 5.6oz 6ct

DEN 334.24

Количината на стоката
Това е достапна

Воздух сушен глупак : „Изведување автентични висококвалитетни корејски вкусови за неколку минути“. Наенгмион е традиционално корејско јадење со глупак. Наенгмион : Еластична и џвакана поради висока содржина на скроб. Наенгмион се долги и тенки тестенини направени од разни и скробници како што се леќата, сладок скроб од компири и брашно од пченица. Овие тестенини обично се служат ладно со плакнење тестенини со мраз ладна вода за да се зачува еластичноста на глупак. Наенгмион може да се сервира или во ладна супа (мул-наенгмион) или сладок и зачинет сос (Bibim-naengmyeon). Слатка и зачинета сос се служи со зачинета облекување направена првенствено од црвена чили паста и се јаде мешан воздух сушен тестенини : помалку маснотии од традиционалните инстант тестенини. 0 G транс масно и 0 G холестерол. Не додаде БПА за вашето здравје.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата