.

.

R5B UOMO - машки чевли W BOA - бело светло сива - големина 47

R5B UOMO - машки чевли W BOA - бело светло сива - големина 47

DEN 879.84

Количината на стоката
Това е достапна

Се одликува со единствена контрола на затворање BOA IP1-A за лесен, брз, безбеден, аеродинамичен и удобен дизајн. Единствената контрола на затворањето на Bo A IP1-A на R5 B е лесна, брза, безбедна, аеродинамична и удобна-и е надополнета со една лента за плови за едриличари.R5 B нуди внимателно изработена мешавина на удобност и мала тежина, вклопување, трансфер на електрична енергија и аеродинамична ефикасност. Перфорациите во форма на дијаманти во форма на дијаманти помагаат во управувањето со температурата и рефлексивната капа на потпетици нуди видливост на патот. Јаглеродната засилена на јаглерод на R5 B е тврда за пренесување на електрична енергија и извајана за да помогне во аеродинамиката. Горниот микрофибер на R5 B е тврд, лесен и еластичен со доволна флексибилност за да се обезбеди удобност за стапалото на секој возач, но е доволно силен за да ги издржи барањата на трките-без казната за тежината. R5 B UOMO тежи само 250g (големина 42,5). Докажаната поддржувачка и удобна Fi'zi : k велосипедизам со извајани кревети за нозе и потпетица за поддршка обезбедува најдобра врска со педалот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата