.

.

Анадолија Ан585д Рачно Изработен Светло Син Тегет Килим

Анадолија Ан585д Рачно Изработен Светло Син Тегет Килим

DEN 1948.96

Количината на стоката
Това е достапна

Колекцијата Килими Во Анадолија носи софистицираност на стариот свет на нови, рачно тафтувани килими. Секој килим во оваа колекција го доловува вистинскиот изглед и карактер на Уметноста На Тепихот Анадолија од 19 век. Тие се направени со густо ткаен дебел куп и сјајна завршница. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. САФАВИЕХ Анадолија АН585Д Рачно Изработен Светло Син / Тегет килим.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата