.

.

Puresteam Duo Iron and Pressurized Garment Steamer

Puresteam Duo Iron and Pressurized Garment Steamer

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Duo Duo Duo ја комбинира моќта на пароброд со висок притисок и железо со висока температура во една моќна единица за домаќинство што продира длабоко во ткаенини за лесно ослободување на брчки и освежување на облеката за неколку секунди. Puresteam Duo Iron and Pressurized Garment Steamer : 2-во-1 железо и пароброд : погодно префрлете се помеѓу пареа и пеглање на која било облека. Прилагодливо температурно бирање : Поставките за ткаенини што се лесни за корисниците, како синтетика, свила, волна и памук, ја преземаат претпоставката за избор на совршена температура на пеглање. Лесно пати за пеглање : се преклопува нагоре и надолу за да се овозможи и вертикално и хоризонтално пеглање. Закана за облека со клипови : Безбедно држи облека во место додека пареа. 1 литар резервоар за вода : Загрева за 3 минути или помалку за да се обезбеди до 30 минути континуирано пареа по полнење на резервоарот. Безбедносна капа за спречување на горење : спречува отворање на резервоарот за вода кога има топла пареа или вода внатре што може да предизвика изгореници на кожата. Долг 6 'кабел : го олеснува приклучувањето на единицата од која било просторија во вашиот дом без потреба од продолжен кабел.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата