.

.

Гордон Семенс 'Влезе во платното на Бадлендс 53'

Гордон Семенс 'Влезе во платното на Бадлендс 53'

DEN 768.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Гордон Семенссубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија на диви коњи на едно поле. Во рамките на секое патување е слика и единствената надеж на Горди е да ја донесе таа слика дома. Горди научи да ужива во најдоброто од двата света и разви техника што ја нарекува Фотобуш, мешање на фотографијата и акрилните слики.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата