.

.

Кембриџ Лиам Геометриски Волна Површина Килим, Темно Сива Слонова Коска, 2 '6 4'

Кембриџ Лиам Геометриски Волна Површина Килим, Темно Сива Слонова Коска, 2 '6 4'

DEN 2642.40

Количината на стоката
Това е достапна

САФАВИЕХ КЕМБРИЏ КАМ121Х Темно Сива / Килим Од Слонова Коска Колекцијата кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани теписи од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Конструкција : Рачно Тафтувана. Влакна/Заврши : 100% Волна Куп. Поддршка : Памучна Подлога. Висина На Купот(Во Инчи) : 0,5. Точка Тежина : 1.00. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Индија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата