.

.

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Перидот И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Перидот И Дијамантски Прстен

DEN 7167.84

Количината на стоката
Това е достапна

Гламуризирајте ја секоја облека со овој софистициран прстен од бело злато од 14 карати. Овој прстен држи зелен скапоцен камен во форма на овална форма од 7х5мм, тежок 0,85 cttw со vs2/si1 кружен дијамант за дополнителна искра. Сигурно ќе ви го разубави денот, овој прстен е достапен во големина на прст 6.Метална Тежина : 1,84 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2мринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Перидотбирхстоун Месец : Август Боја : Гринкат : Фацетедсајп : Овалсајз : 7мм х 5ммвежина : 0,85 cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongdiamond Детали : Јасност : Vs2/si1color : G-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : тркалезна големина : 1,3 mmweight : 0,01 Cttwquanty : 1jewerthstone Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата