.

.

Капкајте култури на јужно Море бисер и карат дијамант 14kt жолти златни обетки

Капкајте култури на јужно Море бисер и карат дијамант 14kt жолти златни обетки

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Облик на бисер : Капка. Боја на дијаманти : G-H. Засилени со висока полирана завршница, овие обетки за трендови сигурно ќе ја направат руменило. 9-10мм Јужно Море култивиран бисер. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил.Прегрнете ја вашата долготрајна loveубов со овие капки од мијабела, култивирани обетки од бисер. Песни поставени камења. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Изработени во пенливо жолто злато, овие прекрасни обетки се карактеризираат со две капки во облик на јужно море, културирани бисери (9-10мм) и 58 кружни, пас-поставени, дијаманти (G-H, I2-I3) поставени во сложена шема над капката. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Јасност на дијаманти : I2-I3. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Направено во 14 кт жолто злато.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата