.

.

Разговор за птици I од Сандра obејкобс цветно платно уметност

Разговор за птици I од Сандра obејкобс цветно платно уметност

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Прекрасна црвена птица се врти на ботаничка земја на чудата на цвеќиња и стебла што лежат против бела позадина. Бојата се користи ретко за да се осигури дека сликата се појавува на цврст, но сепак минималистички начин. Топлината на црвената и златна рамнотежа за разлика од светло сивата и белата боја, обезбедувајќи рамнотежа и пропорција на парчето. Без разлика дали го прикажувате во вашиот ходник, спална соба или бања, загарантирано е да додадете елеганција и благодат во вашиот простор за живеење. Богатата заситеност во боја и внимателно мешање што го карактеризираат ова парче ја покажува најсовремената технологија за печатење што се користи на платното на горните нивоа. Покрај тоа, со оглед на тоа што печатените завиткуваат околу широчината на платното, нема потреба од кадрирање. Инсталацијата е брза и лесна, што ви дава доволно време да уживате во вашето ново ремек -дело. Ботаничка тематска wallидна уметност. Сликарство со акварел на птици. Лесен и лесен за виси. Избриши чисти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата