.

.

Машка и голема машка изведба на Бен Хоган Лесна грижа со цврста кратка маица со кратки ракави, до 5xL

Машка и голема машка изведба на Бен Хоган Лесна грижа со цврста кратка маица со кратки ракави, до 5xL

DEN 270.72

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа цврста отоманска маица за голф Поло на Бен Хоган го прави разноврсното секојдневно носење или облека за голф. Вградената влага и заштитата на сонцето ве одржуваат суво додека ги блокирате штетните УВ зраци. Трајната текстурирана отоманска ткаенина и ребреста јака со плоча со три копчиња му даваат класичен поло стил. Цврстата боја го олеснува овој голф со панталони или шорцеви за стил што изгледа одлично и на и надвор од курсот. Османлиската измислица создава траен ребрести ефект. Технологијата за влага ви помага да се чувствувате суво. Вградената заштита од сонце помага да се блокираат штетните УВ зраци. Ребреста јака со плоча со 3 копчиња создава класичен поло изглед. Цврстата боја е разноврсен избор за обична облека или облека за голф. Кратките ракави овозможуваат удобен опсег на движење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата