.

.

Бен Хајн „Лос Гигантес“ уметност

Бен Хајн „Лос Гигантес“ уметност

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Бен Хајн „Лос Гигантес“ платно уметност. Хајн не рекреира фотографии, но ги преиспитува. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од.Уметник : Бен Хајнесјубјект : Фигуративестил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човечки фигури собрани заедно. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Сликите во оваа серија обично покажуваат скица нацртана со рака што ја има и фотографираше уметникот за да внесе обични сцени со нови надреални, визионерски или романтизирани наративи. Видливата рака на Бен претставува врска помеѓу гледачот, уметникот и уметничкото дело. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата