.

.

Трговска марка ликовна уметност „Cutie Kitties VII“ платно уметност од Емили Адамс

Трговска марка ликовна уметност „Cutie Kitties VII“ платно уметност од Емили Адамс

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. „Ги сликам работите како што ги гледам . Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Инспирирана од исклучителните париски продавници и елегантните селски градини, нејзината работа е восхитувана по своите елементи на чудесно, нејзиното мото е „Lifeивотот е премногу краток за да ја занемари убавината и хуморот пред нас“. Самоук, таа експериментира со текстура и боја, мешајќи го новото со старото. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата