.

.

Подобри домови и градини 2,5QT повеќебојни ехинацеа во живо растенија со садови за одгледувачи

Подобри домови и градини 2,5QT повеќебојни ехинацеа во живо растенија со садови за одгледувачи

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

ЛЕСНИОТ ПОДАТОЦИ : Целосно сонце. Извадете го од кутијата и водата ехинацеа ако почвата се чувствува суво. Предметот и бојата може да варираат во продавница. Нахранете повеќегодишни во пролет и есен со ѓубриво за сите намени . Тешкотија : Харди во зони 4-10. Вода доследно, во основата на растението, сè додека не се утврди. Тогаш едноставно вода по потреба.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата