.

.

Трговска марка ликовна уметност „Темнокосана жена“ платно уметност од Реноар

Трговска марка ликовна уметност „Темнокосана жена“ платно уметност од Реноар

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Renoirsubject : People Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена со црна коса во центарот на рамката. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Темнокосана жена“ платно уметност од Реноар.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата