.

.

Атлетски работи Активни ветерници за ветерници и шорцеви за трчање, 2-парчиња, големини 4- & плус

Атлетски работи Активни ветерници за ветерници и шорцеви за трчање, 2-парчиња, големини 4- & плус

DEN 479.84

Количината на стоката
Това е достапна

Кога авантурата на отворено е план на денот, таа ќе биде подготвена со сет на ветерници и шорцеви на атлетските дела. Динамично дуо за секој активен ден, овој сет за влага е лесен, флексибилен и има качулка со ветерници и класични шорцеви за трчање. Исклучиво на. Материјал : 53% полиестер/47% рециклиран полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : ветерници и шорцеви за трчање. Карактеристики на ветерницата : лесна, ткаенина за влага; опуштено вклопување; стојат јака со прицврстена аспиратор; долги ракави со еластизирани манжетни; поштенски фронт. Карактеристики на шорцеви : опуштено вклопување; влечење на стајлинг; еластична лента за половината; Лесна ткаенина за влага; Вграден лагер за удобно вклопување и дополнително покритие. Windbreaker и трчање шорцеви 2 парчиња сет за девојчиња од атлетски дела.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата