.

.

Гибсон Издувни ГАСОВИ ГП ГИБГП 87-БРОКО Ф150 Ф 5.0 Л ХРОМИРАНА ЗАГЛАВИЕ Одговара избери: 1987 - ФОРД Ф150, 1987 - ФОРД БРОНКО

Гибсон Издувни ГАСОВИ ГП ГИБГП 87-БРОКО Ф150 Ф 5.0 Л ХРОМИРАНА ЗАГЛАВИЕ Одговара избери: 1987 - ФОРД Ф150, 1987 - ФОРД БРОНКО

DEN 6960.00

Количината на стоката
Това е достапна

Гибсон Издувни гасови 87-95 БРОКО/Ф150/Ф250 5.0 Л ХРОМИРАН ЗАГЛАВИЕ Секој Заглавие На Гибсон е Дино-подесен и дизајниран да испорача повеќе употребливи коњски сили и вртежен момент при ниски и средни вртежи во МИНУТА брзини на автопатот. Ја подобрува способноста на моторот да дише и поладна работна температура на моторот. Дизајниран како директна замена за фабричките колектори, користејќи ја цевката за кросовер на акции. Тие се добро прилагодени за спуштени и подигнати возила, улица и надвор од патот. 50 државната Улица правни. Ги исполнува барањата ЗА ЕПА и ЈАГЛЕХИДРАТИ. Нема да влијае на фабричката гаранција. Одговара Изберете : 1987-1995 форд Ф150 8 Цил 5 Л 1987-1995 форд БРОНКО 8 Цил 5 Л 1987-1995 ФОРД Ф250 8 Цил 5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата