.

.

Maxsa Innovations 40330-RS соларна моќност на поплавување

Maxsa Innovations 40330-RS соларна моќност на поплавување

DEN 959.84

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете дополнителна светлина на знамиња, знаци, уредување, прошетки и многу повеќе со овој пакет од иновациите Maxsa! Вклучува 2 светла за поплави со соларна енергија. Секоја светлина има 12 супер-светли LED диоди кои автоматски се вклучуваат во самракот. Изберете да ја поставите светлината за максимална осветленост со целосна моќност или максимално време на извршување на половина моќ. Вклучува батерии за полнење, панел за соларно полнење, ленти за монтирање, заграда за монтирање и кабел од 9 метри. Комплетот вклучува : 2 иновации Max SA Max SA 40330-RS соларна моќност на поплави. Идеално за континуирано осветлување на знамиња, знаци, уредување, прошетки, патеки, палуби или која било голема област на отворено. 12 супер-светли LED диоди автоматски се вклучуваат во самракот. Светлината останува светла 5 часа на целосна поставка за напојување или до 10 часа кога е поставена на поставката за заштеда на електрична енергија. Водоотпорен (IP44). Метално тело со црна завршница. Вклучува 3 батерии за полнење NIMH, панел за соларно полнење, знаме или заградување за монтирање и кабел од 9 метри.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата