.

.

Кембриџ Кевин Геометриски Волна Површина Килим, Светло Зелена Слонова Коска, 6 '9'

Кембриџ Кевин Геометриски Волна Површина Килим, Светло Зелена Слонова Коска, 6 '9'

DEN 4495.52

Количината на стоката
Това е достапна

САФАВИЕХ КЕМБРИЏ КАМ134Б Светло Зелена / Килим Од Слонова Коска Колекцијата кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани теписи од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. 9 стапки. Л х 6 стапки. В (43,2 фунти.). Боите и дезените може да варираат бидејќи се направени на големо и не се еден сет дизајн. Преоден стил. Правоаголна форма. Направени од волна куп. Произведено Во Индија. Упатства За Нега. Донесете класичен стил во вашата спална соба, дневна соба или домашна канцеларија со богато-димензионален Килим Сафавиех кембриџ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата