.

.

Шрафцигер Малку Во Собата, Брзо Оптоварување, Калај, 20-Парче

Шрафцигер Малку Во Собата, Брзо Оптоварување, Калај, 20-Парче

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Брзо ОПТОВАРУВАЊЕ Тешка Кутија+ Додаток Во собата, 20-Компјутер., 1/4-Во Хексадецимален Shank De Walt 20-Парче Брзо Оптоварување Тешка Кутија+ Додаток Поставува ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Некои прашина создадена од страна на моќ брусење, пила, мелење, дупчење, и други градежни активности содржи хемикалии познати На Државата Калифорнија да предизвика рак, вродени дефекти или други репродуктивни штета. Некои примери на овие хемикалии се : олово од бои базирани на олово, кристална силика од тули и цемент и други ѕидарски производи, арсен и хром од хемиски третирана граѓа. Вашиот ризик од овие изложености варира, во зависност од тоа колку често работите ваков вид на работа. За да ја намалите изложеноста на овие хемикалии : работете во добро проветрено подрачје и работете со одобрена безбедносна опрема, како што се оние маски за прашина кои се специјално дизајнирани да ги филтрираат микроскопските честички.Материјал : Големина На Челик [Ном] : 1/4 инквантитет : 20 парчиња по сет вклучува : (2) 1 Во Битови На Филипс; (2) PH2 1 Во Квадратни Битови : SQ2; (3) 2 Во Битови НА Филипс : PH1. (2) PH2 1 Во Торкс Битови : T25; 2 Во Торкс Бит : T25; 2 Во Дупчиња Битови : SL8; 3-1/2 Во Дупчиња Бит : SL8; 2-2 Во Вкупна Должина [Nom] : 1/8 in; 5/32 in; 1/4 Тип На врв : Хексадецимална Големина На Shank Tip [Nom] : 1 Indrive Тип : Магнетен Тип : Држач И Бит Сет Стенли (DW2503) додаток.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата