.

.

Трговска марка ликовна уметност „златни пердуви VII“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „златни пердуви VII“ платно уметност од Крис Паске

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Скица со акварел на сив пердув со златни контури. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Удобност на Крис Пашке со четката Суми и континуирана студија со азиска студија со азиска студија со азиска студија со азиска студија со азиски Мајсторите ја донесоа „со убов во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата