.

.

Трговска марка ликовна уметност „Loveубовна времиња“ платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност „Loveубовна времиња“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 242.72

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има линии што читаат "loveубов " Повторувањето на рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Miguel Balbas 'Love 4 пати' Canvas Art.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата