.

.

Основи за внатрешни работи, ја обојуваат мојата алиби беж, полу-сјај, галон

Основи за внатрешни работи, ја обојуваат мојата алиби беж, полу-сјај, галон

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Внатрешната боја на Glidden® Fundamentals® е течна боја со низок VOC, низок ориентирана, која обезбедува добра криење, покриеност и миење. Препорачано за употреба на правилно подготвен бетон/asonидарски, метал, сув wallид, гипс и дрво. Изберете го најдобриот сјај за вашиот проект. Станот е идеална завршница за тавани, спални соби и области со низок сообраќај. Egghell е идеална завршница за wallsидови во сите места за живеење, вклучувајќи кујна, бања и дневна соба. Полу-сјајот е идеална завршница за трим и внатрешни врати. Внатрешна течна wallидна боја. Добро скривање и покривање до 400 квадратни метри по галон. Добра миење и брзо сушење за 30-60 минути, повторно за 2-4 часа. Низок VOC, низок мирис. Внатрешноста на Glidden Fundamentals® постигна сертификација на Greenguard Gold. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата