.

.

Gerber Baby & Toddler девојки кошули, здолниште со гаќички и панталони поставени 4-парчиња

Gerber Baby & Toddler девојки кошули, здолниште со гаќички и панталони поставени 4-парчиња

DEN 263.36

Количината на стоката
Това е достапна

oeko- /Standard100. Секое парче во овој сет е машина што може да се пее и може да се суши. Кошули се карактеризираат со вратот на екипажот за удобност и обичен стил. Шема на розови и бели бои со цветни и loveубовни уметности печатени на кошули. Панталони и здолниште со гаќички имаат нежна еластична лента за половината за да го задржите вашето малечко стомакот удобно во текот на целиот ден. Машинско миење / сушење суво.Започнете го топлото време со нашите 4-парчиња сетови! Секој сет вклучува две кошули, една здолниште со гаќички и еден пар панталони. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX® #1709050 Centexbel www. Направено со мек памук, секое парче облека е удобно и дише. Стандард 100 од OEKO-Tex® #1709050 Centexbel www. Уметноста е печатење на екран и печатење со сјај. Нашите комплети од 4 парчиња се направени така што ќе можете лесно да ги мешате и да одговарате на облеките на вашето дете. Нежно е на чувствителна кожа и ќе го задржи вашето малечко да се чувствува кул во топлината. Совршено за играње во затворено или на отворено, овие облеки се одлични за секојдневно носење. Кошулите со кратки ракави се карактеризираат со вратот на екипажот за ладен, секојдневен стил и удобност. Панталоните и гаќичката имаат нежна еластична лента за половината, која е дизајнирана за најголема удобност на стомакот на вашето дете. Подананите ленти ги олеснуваат промените во пелена, или ако вашето малечко е ситно обучено, полесно за малите раце да се повлечат нагоре и надолу.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата