.

.

Puroast amore Espresso Italiano ниско кисело кафе -парчиња, КТ

Puroast amore Espresso Italiano ниско кисело кафе -парчиња, КТ

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Капсули за кафе Puroast® Amore Espresso Italiano. Puroast има 70% помалку киселина од кое било друго печено кафе, а седум пати повеќе од антиоксидантното ниво на зелен чај. 100% чисто кафе. Длабок, смел, сепак мазен карактер. Капсули за кафе Puroast® Amore Espresso Italiano . ниска киселина . длабок, смел, сепак мазен карактер . Nespresso® компатибилен . 60 - 0,194 мл (5,5 g) чаши . нето WT 11,64 мл (330 g).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата