.

.

Ризи Килими Пресврт Област Тепих ДВА Портокалова Шеврони Светлина

Ризи Килими Пресврт Област Тепих ДВА Портокалова Шеврони Светлина

DEN 6656.00

Количината на стоката
Това е достапна

Колекција : Пресврт Килими Стил : Пресврт Килими : ТВ2918 Портокал Спецификации : Вулоригин : Направени Во Индијатвистички килими се дефиниција за едноставна, недооценена елеганција. Колекцијата содржи шарени и цврсти дизајни во пригушени, меки бои. Секој килим е изработен од квалитетна волна и рачно ткаен во традиционален стил на дури. Дури не е само стил на килим, туку древна уметничка форма што се практикува Во Индија со векови. Килимите дури имаат рамно, цврсто, издржливо ткаење без куп, што ги прави килимите за Пресврт идеални килими за сите намени за секоја просторија. ТВ2918 Килим Во Колекцијата Пресврт Од Ризи Хоум.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата