.

.

Сугру Мувла Лепак Од Теса, 3,5 г,, Црна

Сугру Мувла Лепак Од Теса, 3,5 г,, Црна

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Лесен За употреба, Лепилото За Обликување На Сугру се поставува силно како издржлива, флексибилна силиконска гума. Надвор од пакетот, Сугру е мек и густ гел. Ова повеќенаменско лепило може да поправа, монтира, поправа, лепи, запечатува, прилагодува, повторно прикачува и подобрува секојдневни предмети. Совршен за креативна самодоверба или занаетчиска идеја. Трајно се држи до различни материјали, нетоксичната, нетечна формула без неред, безбедна за кожата безбедна за употреба со деца над три години. Температура, УВ и отпорен На вода, Сугру е совршен за правење подобрувања низ куќата, во затворени простории и на отворено, дури и влажни средини како влажни бањи или области за мијалник во кујната. Сугру е исклучително силен, едно пакување за еднократна употреба може да собере 4,4 килограми, што го прави идеален за монтирање без дупчење. Калапи лепак за поправка, сврзување, запечатување, зајакнување, монтирање без дупчење, ракотворби и многу други самостојни идеи. Без хаос : не-течен, нетоксичен лепак за брза и лесна примена, користете внатрешен и надворешен простор. Повеќенаменско лепило водоотпорно, отпорно на топлина и студ, Отпорно НА УВ, издржливо, отстранливо и електрично изолирано до 24 волти. Држи до 4,4 килограми. на стакло, керамика, дрво, метал, гипс, повеќето пластика и ткаенини и многу повеќе. Боја : Црна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата