.

.

Фабер-Кастел Минута Студио Акварел Уметност Во Собата За Возрасни Почетници

Фабер-Кастел Минута Студио Акварел Уметност Во Собата За Возрасни Почетници

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

САМОСТОЈНИОТ УМЕТНИЧКИ Сет со АКВАРЕЛ вклучува доволно акварели за сегашни и идни проекти! Користете мешани медиумски матрици и научени техники на акварел за да создадете цветни дизајни или да ги надградите основите во идните проекти за да создадете свое ремек-дело. Совршена мешавина на уметнички алатки за возрасни кои сакаат да учат забавни основи на акварел. Фабер - кастел 17 парче акварел уметнички сет е висококвалитетен уметнички комплет за возрасни кои сакаат да создадат хипнотизирачка акварел уметност.Комплет за почетници за уметнички сет со акварел, овој комплет вклучува Пенкало за Уметници пит®, 3 акварел моливи, четка за боја, 2 матрици Со Мешани Медиуми, палета на акварел од девет бои, 8 листови хартија со акварел за вежбање и водич за дизајн. Пит Уметник Пенкалата се разноврсни и добро мешаат акварели за чисти и професионални мешани медиумски завршетоци. АКВАРЕЛ ЗА ПОЧЕТНИЦИ-Идеален уметнички комплет за почетници! Вклучен наставен водич ги развива основните вештини врз кои може дополнително да се гради. КОМПЛЕТЕН УМЕТНИЧКИ СЕТ-Вклучува се што ви треба за да започнете со акварели! Овој комплет акварел вклучува : 3 моливи со акварел, 9 палета на бои во боја, 8 листови хартија со акварел, 1 четка за боја, 1 Пит Уметничко Пенкало (Црно, XS Nib) и 2 повторно употребливи мешани медиумски матрици во цветни теми.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата