.

.

Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK5370

Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK5370

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа подлога за сопирачките и комплетот за замена на роторот доаѓаат со се што ви треба за работата : комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, керамички влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси. Сопирајте подобро со керамички влошки за сопирачки со ниска прашина . Роторите се оем тежина и ја задржуваат конфигурацијата НА оем ване за непроблематична работа. Овој комплет вклучува комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, комплет влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси . Геометриската обвивка значи заштита од ' рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Позитивната технологија на мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без избледување како ОЕ. Роторите Обложени со геометри се спротивставуваат на прашината НА сопирачките РЛХ 2019-2016; ЗДХ 2013-2010; Пилот На Хонда 2015-2009. Уморни од прашина од сопирачките? Изберете Комплет За сопирање обложен Со Геометрија! Моќност Запре Пред Обложени Ротор Комплет CRK5370.Геометриската обложена подлога за сопирачките и комплетот за ротор на Power Stop има влошки за сопирачките со мала прашина, спречува ' рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Влошките за сопирачките и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата