.

.

Бела Натали Медалјон Геометриски Волна Површина Килим, Слонова Коска Сина, 5'8'

Бела Натали Медалјон Геометриски Волна Површина Килим, Слонова Коска Сина, 5'8'

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Глобална Инспирирана Област Килими. Рака Тафтувана Во Индија. Чудесните мотиви под влијание на древните племенски обрасци, ренесансните дамаски, поп-уметноста и бујните цветови го красат кадифениот, рачно тафтуван волнен куп од овие возвишени подни облоги. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Достапно во повеќе бои и големини. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата